Základní škola

Týniště nad Orlicí

Vyhledávání

Ukliďme Česko

Ukliďme Česko foto3

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek, a proto se i naše základní škola rozhodla po dvou letech odkladů zapojit. 

I přes nepřízeň počasí vyrazili žáci 2. stupně v pátek 1. dubna se svými třídními učiteli do okolí Týniště nad Orlicí. Výzvy se nebály ani děti z 1. stupně. Zapojila se třída 3.B s paní učitelkou Ptáčkovou a 4.B s paní učitelkou Štěpánkovou. 

Chtěla bych poděkovat všem žákům a učitelům, kteří se aktivně zapojili do této akce. Poděkování také náleží paní Gažiové a Technickým službám města Týniště nad Orlicí, které zajistily odvoz sebraného odpadu, jehož opravdu nebylo málo.  A chtěla bych také poděkovat panu Burdovi za poskytnutí pytlů pro sběr odpadu. 

Mgr. Alena Uhlířová


Několik postřehů z úklidu od žáků naší školy:

  • Bylo to fajn, nemuseli jsme se učit. Uklidili jsme přírodu u chovných rybníků v Petrovicích. Líbilo se nám to, ale byla zima a chybělo nám jídlo :). 

Jonáš a Terka, 8.A

  • Skvělá akce, donutilo nás to k zamyšlení nad životním prostředním.

Marek a Štěpán, 8.A

  • Bylo dost zajímavé, jak lidé vyhazují takové odpadky jako třeba televize, dřez, plechovky a další věci. Udržujte lesy čisté a budete mít lepší život a prostředí pro svoje děti. Děkuji Max, 8. A

  • Je neskutečné, jak lidé nemyslí na čistotu přírody. Neuvědomují si, co všechno pro nás příroda dělá. Chovají se k ní sobecky, a tak jsme rádi, že jsme se tohoto projektu mohli zúčastnit a alespoň trochu přírodě pomoct. Sice jsme byli promrzlí až na kost, ale hezky jsme se prošli a uklidili naše město.

Kristýna a Nikola, 8.C

  • Nelíbilo se nám to, protože jsme nechtěli uklízet odpadky po cizích lidech, kteří po sobě neumí uklízet.

Anna a Nikola, 8.C

  • 1. dubna 2022 se uskutečnila akce „Ukliďme Česko“. Od paní učitelky Uhlířové jsme dostali jednorázové rukavice a dva veliké igelitové pytle. Procházeli jsme městem a sbírali odhozené odpadky. Nejvíce odpadu bylo na nádraží. Vyčistili jsme i zeleň v okolí školy. V křovinách Na Růžku byly ty nejzajímavější odpadky. Pytle jsme plnili prázdnými lahvemi, papírem, sklem, zničeným oblečením, zátkami od piva, cigaretovými nedopalky a dalším odpadem. První pytel jsme předali zaměstnancům Technických služeb. Druhý pytel jsme nechali u kontejnerů na nádvoří 1. stupně ZŠ. Bavilo nás uklízet a udělat něco pro krásu našeho města. Prosíme však, abyste odpadky vyhazovali do košů. 

Děti ze 4. BUkliďme Česko 2

Ukliďme Česko foto2

Ukliďme Česko foto2

 
Ukliďme Česko foto

Ukliďme Česko foto

 
Ukliďme Česko foto4

Ukliďme Česko foto4

 
Ukliďme Česko foto3

Ukliďme Česko foto3

 
 
14.4.2022 21:49:47 | přečteno 41x | Skola-2021
 

první sloupec

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Týniště nad Orlicí

Komenského 828
517 21 Týniště nad Orlicí

IČ: 60884541

Datová schránka:  c72w8pk 
E-mail: info@zstyniste.cz
www.zstyniste.cz

druhý sloupec - zápatíTelefony:

+420 494 377 059  sekretariát + fax
+420 494 371 446  stravování ZŠ
+420 494 661 167  školní družina
+420 494 661 154  ekonomka ZŠ
+420 725 707 397  školní mobil
load