Základní škola

Týniště nad Orlicí

Vyhledávání

Naši žáci devátých ročníků poslali přihlášky na střední školy nebo střední odborná učiliště

1. březen letošního roku byl dnem, dokdy všichni žáci devátých ročníků v republice odeslali přihlášky na své vysněné střední školy nebo střední odborná učiliště. Věříme, že měli při volbě šťastnou ruku, úspěšně vykonají přijímací zkoušky a v následném studiu se jim bude dařit.

K výběru vhodné střední školy či odborného učiliště jsme se našim žákům snažili poskytnout co nejvíce informací, materiálů a rad. Neopomeňme důležitou roli Vás, rodičů, při tomto jejich zásadním životním rozhodnutí. Jste dětem nejblíž, znáte jejich sny, potřeby a vytyčené cíle. 

Individuálně měli žáci možnost navštívit výstavy škol konané v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Ke každé výstavě jim byly poskytnuty informace o času a místě konání, dále seznam vystavovaných škol a plánek výstavy. Další individuální akcí byly dny otevřených dveří, které jsou snad nejzásadnější pro správný výběr. Při hodinách Volby povolání získávali informace o studijních a učebních oborech, o správné administrativě týkající se podání přihlášek, byly jim k dispozici letáčky z různých škol, každý žák obdržel Atlas školství a Oborovník, vše zpracované úřadem práce. V neposlední řadě každá devátá třída zavítala se svou třídní učitelkou na Úřad práce v Rychnově nad Kněžnou.

Důležité a aktuální informace, které žáci dostávali i na školní emaily, jsou neustále vyvěšeny ve škole na nástěnce a na webových stránkách naší školy, aby k nim měli přístup také rodiče.

Každý žák mohl po individuální domluvě zajít za naší školní psycholožkou, která ho provedla testem profesní způsobilosti a dále při osobní konzultaci doporučila typ následného studia.

Je třeba také poděkovat a vyzdvihnout práci učitelů českého jazyka a matematiky, kteří zájemce stále připravují při hodinách nad rámec výuky         na jednotné přijímací zkoušky, které se konají 12. a 13. dubna 2022.

Přejeme tedy našim žákům hodně štěstí a co nejméně stresu při přijímacích zkouškách. Budeme rádi, když svou základní školu navštíví už jako studenti středních škol či odborných učilišť a budou na naši školu vzpomínat jen v dobrém.

Školní poradenské pracoviště ZŠ Týniště nad Orlicí

17.2.2022 15:30:55 | přečteno 60x | Skola-2021
 

první sloupec

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Týniště nad Orlicí

Komenského 828
517 21 Týniště nad Orlicí

IČ: 60884541

Datová schránka:  c72w8pk 
E-mail: info@zstyniste.cz
www.zstyniste.cz

druhý sloupec - zápatíTelefony:

+420 494 377 059  sekretariát + fax
+420 494 371 446  stravování ZŠ
+420 494 661 167  školní družina
+420 494 661 154  ekonomka ZŠ
+420 725 707 397  školní mobil
load