Základní škola

Týniště nad Orlicí

Vyhledávání

Fotogalerie - školní akce

Využití literárních textů ve výuce anglického jazyka České Velikonoce pro ukrajinské žáky Ukliďme Česko – ukliďme v okolí Týniště PONOŽKOVÝ DEN Okresní kolo volejbalu dívek Lyžařský výcvik 2023 Bruslení v Rychnově nad Kněžnou – 7. ročníky Zápis dětí do 1. třídy – ŠKOLA ČAR A KOUZEL Vaření Pěvecká soutěž pro prvňáčky Manufaktura BRUSLENÍ PINGPONGOVÝ TURNAJ Leden ve školní družině VOLBY PREZIDENTA NANEČISTO Kreativní výuka dějepisu Klicperovo divadlo – Prašina Afrika očima cestovatele Jiřího Rosy Za pohádkou do knihovny Kdo by Vánoce neměl rád - školní družina Po knihovně letem Čapkovým světem Návštěva Mikuláše s anděly a čerty na Základní škole v Týništi nad Orlicí PROJEKT PPP aneb Profesionální psychologická podpora Exkurze v ČNB Návštěva Bílé věže a Galerie moderního umění v Hradci Králové Neviditelná 6.C Pohlednicová výzva pro Štěpu Podzimní projektový den 1.C Okresní přebor jednotlivců staršího a mladšího žactva Okresní kolo přespolního běhu 2022 Hasiči zachránili dětem výlet, na oplátku dostali obrázky EXKURZE DO BIOPARKU ŠTÍT Okresní přebor jednotlivců staršího a mladšího žactva Lehkoatletická olympiáda 2022 Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023 49 let přátelství ZŠ Týniště n.Orl. a ZŠ Čierny Balog Školní výlet 8. B Školní výlet 7. A + 7. D Výlet do Drážďan Žáci z Ukrajiny v naší škole Zápis do 1. ročníku Domov na konci cesty Atletický čtyřboj Výlet Oucmanice LVK 2021/2022 Exkurze do Malé vodní elektrárny Labe („Hučák“) v Hradci Králové Komenský 2020 – Proměny v naší škole S Komenským měníme svět k lepšímu v ulici Komenského Ukliďme Česko Ukliďme Česko a vzkaz v láhvi Týden ZDRAVÍ v ŠD Olympijský festival Brno Návštěva z Městské knihovny v Týništi nad Orlicí Naši žáci devátých ročníků poslali přihlášky na střední školy nebo střední odborná učiliště Adaptační pobyt třídy 6. B ZŠ Týniště n. Orlicí BATTLEFIELD – branný závod v Pardubicích SBĚR LÍZÁTEK PRO „ONKOLÁČKY“ Hudební vystoupení Maxipes Fík Výrobky a akce ŠD - leden 2021 Výrobky a akce ŠD - prosinec 2020 Výrobky a akce ŠD - prosinec 2019 Výrobky a akce ŠD - září 2019 Výrobky a akce ŠD - květen 2019 Výrobky a akce ŠD - březen, duben 2019 Výrobky a akce ŠD - leden 2019 Výrobky ŠD - listopad, prosinec 2018 Mladý chemik - školní kolo Výrobky ŠD - září, říjen 2018 Fotografie školy Výrobky ŠD - duben 2018 Výrobky ŠD - březen 2018 Výrobky ŠD - únor 2018 Výrobky ŠD - leden 2018 Výrobky ŠD - prosinec 2017 Výrobky ŠD - listopad 2017 Výrobky ŠD - říjen 2017 Výrobky ŠD - září 2017 Nasavrky 10.05.2017 Nasavrky 09.05.2017 Výrobky ŠD - květen 2017 Výrobky ŠD - duben 2017 Výrobky ŠD - březen 2017 Výrobky ŠD - únor 2017 Výrobky ŠD - leden 2017

VOLBY PREZIDENTA NANEČISTO

Volby prezidenta nanečisto 8 result

VOLBY PREZIDENTA NANEČISTO

Všude kolem nás se skloňují a ozývají stále stejná slova prezidentské volby, kandidáti na prezidenta, kampaň, volební program a mnoho dalších. Mají jedno společné téma a tím je přímá volba prezidenta, která proběhne v naší republice 13. a 14. ledna tohoto roku. Jsme zahlceni informacemi, které se šíří různými informačními kanály. Volba prezidenta je aktuální téma, o němž se mluví nejenom na pracovišti, v televizi, v rádiu, ale hlavně v rodinách. Ani žáci naší školy nejsou výjimkou a většina starších žáků na druhém stupni sleduje dění kolem volby prezidenta.

Sami žáci přišli s nápadem, zda bychom si u nás ve škole nemohli zkusit zvolit prezidenta. Byl to výborný nápad, jak můžeme propojit teorii přímo s praxí. Žáci 7. ročníků ve výchově k občanství se zrovna seznamují se základními pojmy, které se týkají právního systému, voleb, volebních lístků. V rámci projektu žáci ve skupinách zpracovali reklamní plakáty všech současných kandidátů na prezidenta, které byly vystaveny v přízemí školy.  V osmých ročnících se učivo dějepisu týkalo vzniku USA a prvního prezidenta George Washingtona a odtud už to byl jen krůček k volbě našeho prezidenta. Žáci se dozvěděli, jaký je rozdíl z hlediska pravomocí mezi americkým a českým prezidentem, jakým způsobem je volen a kým. V devátých ročnících se žáci ocitli už v roce 1935, kdy na svou funkci abdikoval náš první prezident T. G. Masaryk a jako svého nástupce se snažil prosadit E. Beneše. A opět se vracíme k volbě prezidenta tehdy a dnes.

Učitelé výchovy k občanství a dějepisu se domluvili na uskutečnění našich voleb nanečisto pro žáky sedmých, osmých a devátých tříd. V přízemí školy byly vyvěšeny plakáty všech aktuálních kandidátů na prezidenta, volební medailonky, základní informace k volbě prezidenta, pravomoci prezidenta a informace k omezení jeho funkce. Žáci získali důležité informace o průběhu voleb, hlasovacích lístcích a jejich sčítání i v hodinách. Mnoho materiálů bylo dostupných na webu ČT edu nebo Jeden svět na školách (JSNS) společnosti Člověk v tísni. Žáci se také scházeli o přestávkách v přízemí u nástěnky s kandidáty a diskutovali mezi sebou. Den volby byl naplánován na 13. 1. 2023. Byla vyrobena volební urna, vytištěny hlasovací lístky, připraveno oddělené volební místo, jmenována volební komise. Volby proběhly v klidné atmosféře a žáci si zvolili svého prezidenta. Vítězem našich školních voleb nanečisto se stal generál Petr Pavel se 112 hlasy. Uvidíme, jak dopadnou volby skutečné.

Chtěla bych poděkovat všem žákům, kteří se tohoto projektu zúčastnili, a učitelům, kteří se aktivně zapojili a pomohli s jeho organizací a přípravou.

Mgr. Edita Burešová

 

VOLBY PREZIDENTA NANEČISTO

V pátek 13. 1. se žáci naší základní školy mohli zúčastnit prezidentských voleb nanečisto. Žáci sedmých, osmých a devátých tříd si zvolili svého prezidenta. Vybírali z kandidátů, kteří na post hlavy státu kandidují ve skutečných volbách. Každá správná volební místnost by měla mít volební komisi, plentu i urnu, to vše bylo splněno i při našem školním kole voleb. Celkem se volby zúčastnilo 202 žáků. Ti chodili volit postupně po jednotlivých třídách a ročnících, každý žák dostal obálku, v níž byl volební list s kandidáty. Každý mohl zaškrtnout jednoho kandidáta, lístek přehnul a hodil do urny. Po odvolení všech žáků následovalo sčítání hlasů školní volební komisí, která byla složená z žákyň 9. ročníku a předsedkyně volební komise paní učitelky Kristýny Hejhalové, jež dohlížela na správný průběh voleb.

Byly sečteny všechny hlasy a výsledek byl následující. Na plné čáře vyhrál Petr Pavel, který získal 112 hlasů, na 2. místě se umístila Danuše Nerudová s 54 hlasy, na 3. místě byl Andrej Babiš s 25 hlasy, Jaroslav Bašta měl 4 hlasy, Marek Hilšer a Karel Diviš dostali po 3 hlasech a Pavel Fischer a Tomáš Zima získali pouze 1 hlas. Následně žákům oznámil výsledek voleb nanečisto ředitel školy Marian Janko.

Pro všechny žáky, kteří se volby prezidenta zúčastnili, to byla zajímavá zkušenost a jsme rádi, že jsme si to mohli vyzkoušet.

Edita Burešová ml. a Alžběta Svitanová

za volební komisi

 

 

 


Volby prezidenta - Hejhalová

Volby prezidenta nanečisto 1 result

Volby prezidenta nanečisto 1 result

 
Volby prezidenta nanečisto 2 result

Volby prezidenta nanečisto 2 result

 
Volby prezidenta nanečisto 7 result

Volby prezidenta nanečisto 7 result

 
Volby prezidenta nanečisto 5 result

Volby prezidenta nanečisto 5 result

 
Volby prezidenta nanečisto 3 result

Volby prezidenta nanečisto 3 result

 
Volby prezidenta nanečisto 6 result

Volby prezidenta nanečisto 6 result

 
Volby prezidenta nanečisto 4 result

Volby prezidenta nanečisto 4 result

 
Volby prezidenta nanečisto 8 result

Volby prezidenta nanečisto 8 result

 
Volby prezidenta nanečisto 11 result

Volby prezidenta nanečisto 11 result

 
Volby prezidenta nanečisto 9 result

Volby prezidenta nanečisto 9 result

 
Volby prezidenta nanečisto 10 result

Volby prezidenta nanečisto 10 result

 
 
25.4.2023 22:27:48 | přečteno 27x | Skola-2021
 

první sloupec

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Týniště nad Orlicí

Komenského 828
517 21 Týniště nad Orlicí

IČ: 60884541

Datová schránka:  c72w8pk 
E-mail: info@zstyniste.cz
www.zstyniste.cz

druhý sloupec - zápatíTelefony:

+420 494 377 059  sekretariát + fax
+420 494 371 446  stravování ZŠ
+420 494 661 167  školní družina
+420 494 661 154  ekonomka ZŠ
+420 725 707 397  školní mobil
load