Základní škola

Týniště nad Orlicí

Vyhledávání

Fotogalerie - školní akce

Využití literárních textů ve výuce anglického jazyka České Velikonoce pro ukrajinské žáky Ukliďme Česko – ukliďme v okolí Týniště PONOŽKOVÝ DEN Okresní kolo volejbalu dívek Lyžařský výcvik 2023 Bruslení v Rychnově nad Kněžnou – 7. ročníky Zápis dětí do 1. třídy – ŠKOLA ČAR A KOUZEL Vaření Pěvecká soutěž pro prvňáčky Manufaktura BRUSLENÍ PINGPONGOVÝ TURNAJ Leden ve školní družině VOLBY PREZIDENTA NANEČISTO Kreativní výuka dějepisu Klicperovo divadlo – Prašina Afrika očima cestovatele Jiřího Rosy Za pohádkou do knihovny Kdo by Vánoce neměl rád - školní družina Po knihovně letem Čapkovým světem Návštěva Mikuláše s anděly a čerty na Základní škole v Týništi nad Orlicí PROJEKT PPP aneb Profesionální psychologická podpora Exkurze v ČNB Návštěva Bílé věže a Galerie moderního umění v Hradci Králové Neviditelná 6.C Pohlednicová výzva pro Štěpu Podzimní projektový den 1.C Okresní přebor jednotlivců staršího a mladšího žactva Okresní kolo přespolního běhu 2022 Hasiči zachránili dětem výlet, na oplátku dostali obrázky EXKURZE DO BIOPARKU ŠTÍT Okresní přebor jednotlivců staršího a mladšího žactva Lehkoatletická olympiáda 2022 Slavnostní zahájení školního roku 2022/2023 49 let přátelství ZŠ Týniště n.Orl. a ZŠ Čierny Balog Školní výlet 8. B Školní výlet 7. A + 7. D Výlet do Drážďan Žáci z Ukrajiny v naší škole Zápis do 1. ročníku Domov na konci cesty Atletický čtyřboj Výlet Oucmanice LVK 2021/2022 Exkurze do Malé vodní elektrárny Labe („Hučák“) v Hradci Králové Komenský 2020 – Proměny v naší škole S Komenským měníme svět k lepšímu v ulici Komenského Ukliďme Česko Ukliďme Česko a vzkaz v láhvi Týden ZDRAVÍ v ŠD Olympijský festival Brno Návštěva z Městské knihovny v Týništi nad Orlicí Naši žáci devátých ročníků poslali přihlášky na střední školy nebo střední odborná učiliště Adaptační pobyt třídy 6. B ZŠ Týniště n. Orlicí BATTLEFIELD – branný závod v Pardubicích SBĚR LÍZÁTEK PRO „ONKOLÁČKY“ Hudební vystoupení Maxipes Fík Výrobky a akce ŠD - leden 2021 Výrobky a akce ŠD - prosinec 2020 Výrobky a akce ŠD - prosinec 2019 Výrobky a akce ŠD - září 2019 Výrobky a akce ŠD - květen 2019 Výrobky a akce ŠD - březen, duben 2019 Výrobky a akce ŠD - leden 2019 Výrobky ŠD - listopad, prosinec 2018 Mladý chemik - školní kolo Výrobky ŠD - září, říjen 2018 Fotografie školy Výrobky ŠD - duben 2018 Výrobky ŠD - březen 2018 Výrobky ŠD - únor 2018 Výrobky ŠD - leden 2018 Výrobky ŠD - prosinec 2017 Výrobky ŠD - listopad 2017 Výrobky ŠD - říjen 2017 Výrobky ŠD - září 2017 Nasavrky 10.05.2017 Nasavrky 09.05.2017 Výrobky ŠD - květen 2017 Výrobky ŠD - duben 2017 Výrobky ŠD - březen 2017 Výrobky ŠD - únor 2017 Výrobky ŠD - leden 2017

Lyžařský výcvik 2023

LVK 4 result

Lyžařský výcvik 2023

Od 12. do 17. března se přihlášení žáci ze sedmého a osmého ročníku zúčastnili tolik očekávaného lyžařského výcviku. Podle obrázku, který jsem obdržela od slečen ze 7. B, měl jeden ze žáků sedět na střeše autobusu už cestou na Jurášku, kde celá akce opět probíhala. Druhý obrázek znázorňoval skákání žáků z okna budovy. Naštěstí se ani jeden scénář nestal realitou.

První den jsme děti rozdělily do skupin podle lyžařské zdatnosti. Utvořila se čtyři družstva. Svíčková, Bačkůrky, „Enpísíčka“ a Brumící family friendly. Takto si žáci družstva pojmenovali. Za úkol měli také vytvořit vizitku s názvem svého pokoje. Některé byly velmi originální. Večer jsme se poprvé společně sešli „na baru“, abychom si vysvětlili pravidla FIS o bezpečném pohybu lyžařů na sjezdovce. Děti se seznámily se základními lyžařskými disciplínami a s úspěšnými českými reprezentanty v tomto sportovním odvětví. Po skončení přednášky poznávaly bezpečnostní pravidla podle obrázků a přiřazovaly k lyžařské disciplíně správné jméno závodníka. Zvítězili Brumíci. Na závěr dne se rozjela celotýdenní hra Dobrý skřítek.

V pondělí jsme celý den lyžovali a večer patřil členovi Horské služby z Deštného v O.h., který nám představil záslužnou práci této instituce. V úterý dopoledne jsme trochu zmokli, a tak jsme odpoledne strávili procházkou do blízké Olešnice v O. h. Nakoupili jsme, doplnili potřebné zásoby nezbytných dobrůtek a navzdory ne zcela příznivému počasí pokořili vrchol rozhledny na Feistově kopci. Odpočinkovou část kurzu jsme zakončili večerní filmovou projekcí. O promítaném filmu rozhodlo demokratické hlasování. Středa a čtvrtek patřily k náročnějším dnům. Lyžovalo se i třikrát. Konečně se dočkali zájemci o večerní lyžařský zážitek. Ostatní hráli společenské hry. Myslím, že se všichni pobavili po svém. Navštívil nás pan horolezec, který se svým týmem pravidelně vyráží na horské expedice na původních dřevěných lyžích v dobovém oblečení. Letos nás seznámil s putováním po Balkáně. Ve čtvrtek se trénovalo na závody a nacvičovali jsme sestavu synchronizovaného lyžování. Po odpolední svačině vypuklo klání o krále a královnu obřího slalomu. Letos máme dívčí vítězku. Po večeři byly vyhlášeny výsledky závodu ve všech kategoriích, nejuklizenější pokoj a pokoj uklizený nejméně. Osazenstvo „prasátkového“ pokoje se postaralo o pomoc při nakládání a vykládání zavazadel na zpáteční cestě. Během oblíbené diskotéky se lyžaři dozvěděli, kdo byl celý pobyt jejich dobrým skřítkem. Někteří skřítci sice dorazili se zpožděním, ale objevili se, což je důležité. Páteční dopoledne se neslo ve znamení lyžařů začátečníků. Poprvé sjeli sami celou sjezdovku. Letos si dali trochu načas. V družstvu Svíčková jich letos bylo hned patnáct. Nakonec však prokázali velkou odvahu a mohli z lyžařského výcviku odjíždět s úsměvem od ucha k uchu, protože se naučili lyžovat.

Ke každému lyžařskému kurzu vždy patří několik vtipných historek, které si každý spíš necháme pro sebe. To jsou momenty, na které se vzpomíná. Letošní kurz se obešel bez zranění. Sice jsme si občas trochu mákly, hlavně se začátečníky, ale vyplatilo se to.

Chtěla bych poděkovat kolegyním za pomoc a podporu. Díky patří i žákům za to, že jsme vše společně zvládli. Na závěr přikládám pár písemných komentářů od účastníků kurzu: „Lyžák byl velmi super. Oceňuji snahu nás něco naučit. Lyžování mě díky lyžáku začalo bavit.  Našla jsem si skvělé kamarády. Nejlepší bylo večerní lyžování. Nelíbil se mi výstup na rozhlednu, protože jsem byla moc udýchaná. Dobře tady vařej. LVK jsem si užil, žádné velké chyby v organizaci ani v ničem jiném. 11 /10. Super. Se vším jsem byl spokojen.“

A na Jurášce říkají, že máme hodné děti, takže zase za rok!

L. Dundová, vedoucí kurzu


lvk 23

LVK 1 result

LVK 1 result

 
LVK 2 result

LVK 2 result

 
LVK 6 result

LVK 6 result

 
LVK 3 result

LVK 3 result

 
LVK 4 result

LVK 4 result

 
LVK 5 result

LVK 5 result

 
 
25.4.2023 22:39:34 | přečteno 141x | Skola-2021
 

první sloupec

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Týniště nad Orlicí

Komenského 828
517 21 Týniště nad Orlicí

IČ: 60884541

Datová schránka:  c72w8pk 
E-mail: info@zstyniste.cz
www.zstyniste.cz

druhý sloupec - zápatíTelefony:

+420 494 377 059  sekretariát + fax
+420 494 371 446  stravování ZŠ
+420 494 661 167  školní družina
+420 494 661 154  ekonomka ZŠ
+420 725 707 397  školní mobil
load